Zaloguj się

Strefa czasowa UTC

Dzisiaj jest 14 lip 2020, o 13:49

Nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy ABI jest konieczny w firmie?
Awatar użytkownika

Dotychczas firma raczkowała i danych było mało. Ale jednak coraz bardziej nabiera tempa i po prostu coraz wiecej danych osobowych się robi. Zastanawiam się na ,ile to konieczne by w firmie był ABI. Czy ABI jest konieczny w firmie? Jak myliście?

Wiesz, to jest tak, ze tak czy owak masz prawny obowiązek ochrony danych osobowych. Jeśli tego nei robisz, to po prostu kręcisz na siebie bata, krótko mówiąc. A jednak wedlug mnie lepiej żeby jedna osoba zbierala całość niż 10 osobzajmowalo się tym czesciowo. Bo to jednak powazniejsza sprawa niż się wydaje. Firmy i tak w Polsce doscslaboradza sobie z ochrona danych osobowych. Ale przemysl może sprawę, bo nie musisz tego robic. To twój wybor. To twoja firma nei moja.

No to jest tak, ze administrator odpowiada za całokształt przetwarzania danych osobowych. To nei tylko kontrola, ale takie zbieranie wielu czesci w całość jak ktos tu wyzej już pisal. Bo można zrobic tez tak ze to przekazac firmie zewnętrznej. Ja tak robie i u mnie Abi robi abi-szczecin.pl i jestem do tej pory zadowolony. Oni tez robia szkolenia Abi wiec możesz pracownikow ewentualnie wysłać. Bo technologie jednak wymuszaja żeby calyczas nadążać z nimi . Jak chcesz wiecej info o outsourcingu to możesz tez na tej stronie poczytac albo w necie po prostu no i w tedy przemysl co ci bardziej odpowiada. Czy wolisz szkolic na wlasnareke czy może po prostu przekazac te obowiązki dla kogos innego. Bo to tez jest rozwiązanie, tylko zalezy ile masz kasy no i od tego, jakie masz zaufanie do pracowników. Ja wolałem to przekazac dalej. Ale to kto co lubi :P

Awatar użytkownika

To jest tak ze pracownicy nie zawsze wiedza co jest na bieżąco w ustawach. A administrator bezpieczeństwa danych z gruntu musi takie rzeczy wiedziec i nie ma wyjscia. Bo to po prostu jego obowiązek. Oczywiście możesz to dac do robienia innej firmie, ale to w zależności od tego jak widzisz po prostu dzialanie swojej firmy.

Wszyscy którzy maja dostep do danych osobowych musza wiedziec ze nei wolno podawac ich dalej. No i nie raz już do mnei w firmie trafialy dokumenty nie do mnie bo ktospomylil się piszac maila. i wlasnie taka bezmyślność prowadzi do tego ze lepiej mieć jedna osobe która zepnie to wszytsko.

Awatar użytkownika

chyba dobrze, ze zapytałem. Przynajmniej teraz wiem, jak wazna jest ta ochrona. Dzieki!

Nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC